piątek, 15 lutego 2013

Pierwsze urodziny. Koniec czy początek?

Dokładnie rok temu wrzuciłam pierwszy post. 15 lutego uznaje za symboliczne urodziny bloga. Co nie znaczy, że blog powstał rok temu. Zaczął się już o wiele wcześniej. Pierwsze teksty powstały kilkanaście miesięcy przed oficjalną premierą. Wiele z nich nigdy nie ujrzy świata dziennego, ponieważ mogłabym je zamieścić w periodyku Cienie i Blaski. W najlepszym wypadku w dodatku do opowiadań Paolo C. 

via: shapes.pl

Blog nigdy nie był celem w samym w sobie a jedynie początkiem większego projektu. Zauważyłam jednak, że samo prowadzenie i zarządzenie smaklickiem sprawia niepokojąco dużo satysfakcji.
Chciałabym w tym miejscu podziękować wszystkim Czytelnikom za zaangażowanie, komentarze i maile -dzięki którym uśmiech nie schodził mi z twarzy przez kilka godzin. Pozdrawiam stałych komentatorów, cichych podglądaczy, krytyków i sceptyków- bez Was wszystkich nie mogłabym się rozwijać. Dziękuję za otwarte polemiki, inspirujące porady. W tym miejscu chciałabym także powitać nowych Czytelników.

Zupełnie przez przypadek blog stał się także platformą, pretekstem do nawiązania wielu interesujących znajomości, a także przyjaźni. To najważniejszy powód dla którego nigdy nie pożałuję jego założenia. Przypominam, że blogowa skrzynka mailowa to nie plastikowy figurant tylko żywy twór. Mój młody i gibki sekretarz przekazuje mi wszystkie maile na które zwykłam odpowiadać: smak@smaklick.com

Tymczasem ogłaszam kolejny rok mojej posługi blogerskiej. Zapewne przyjdzie taki moment kiedy będę musiała pójść w ślady Josepha R. (aka.B16) i pomalutku się wycofać. Jedno jest pewne- nie będę żałowała ani jednego posta, poświęconej energii i z trudnego kradzionego czasu na prowadzenie tego bloga.

Pierwsze próby z kupowaniem powierzchni reklamowej
Pierwsze projekty strony: głowiłam się z proste kreski

Narzędzia pracy
Uprzedzając pytania to nie ja
A tutaj już autor w swoim naturalnym środowisku
Zbieranie materiału badawczego

Debata polityczna
Dobre towarzystwo
Czytać też trzeba, a nie tylko robić szum na fejsie.
Możecie mi nie wierzyć, ale to jedyna osoba, która od razu zgrzała, że smaklick znaczy po prostu smacznego po niderlandzku.
Przystojniaki
Fine dining
Ulubione
W Poznaniu jadłam wyjątkowo na moście, a nie pod (Śródka)
...w podróży
Jeden z najlepszych deserów 2012 roku. Smaku młodych orzechów laskowych się nie zapomina.
via: shapes.pl


10 komentarzy:

 1. Powodzenia i kolejnych niestrudzonych lat pracy nad blogiem! Jest super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po takiej dawce motywacyjnych życzeń-chce mi się trudzić:)

   Usuń
 2. :))) aż się łezka w oku kręci !!! Gratulacje i czekamy co dalej !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dalej też będzie ciekawie, ale inaczej. Nawet bez bloża:)

   Usuń
 3. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin:) Obyś jak najdłużej nam pokazywała, czarowała i rozśmieszała nas swoim blogiem. Powodzenia w dalszej pracy-pasji. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Praca-pasja (lubię to określenie). Dzięki Asia!

   Usuń
 4. Patrycja, z okazji "twoich" urodzin będę się zwierzać, a co! :) odkryłam tego bloga kilka miesięcy temu i od razu wiedziałam, że wsiąknę na dłużej. imponujesz mi. nawet bardzo. najbardziej imponuje mi twoje wnikliwe podejście do tematu. nie "lejesz" wody, bo masz za sobą twardą merytorykę - wiesz o czym i po co piszesz - i to jest chyba najcenniejsza wartość smaklicka. a wartością dodaną są ciekawe/oryginalne tematy poruszane w postach. do teraz polecam znajomym wpis o plusach i minusach życia z kucharzem. pisz, twórz, działaj i niech smaklick rozwinie się tak, jak to sobie wymarzyłaś! PS i mam nadzieję, że kiedyś uda nam się poznać osobiście :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przemiłe zwierzenia i motywujące do dalszej pracy. Fajnie będzie się kiedyś spotkać, to dobry pomysł.

   Usuń
 5. Hapi berzdej więc! mam nadzieję, że toast uda nam się wznieść w In de Wulf :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Arek:) Włączymy Kobe do Toastu, założę się, że zaczyna dzień od lektury Smaklicka;)))

   Usuń